راهیابی تیم دانشگاه علامه طباطبائی به دور نهایی مسابقات موت‌کورت مالکیت فکری دانشگاه آکسفورد

تیم شبیه‌سازی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه‌طباطبائی با درخشش در مرحله کتبی، موفق به راهیابی به دور بین‌المللی «مسابقات شبیه‌سازی مالکیت فکری دانشگاه آکسفورد انگلستان» شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن علمی حقوق مالکیت فکری ایران، تیم موت کورت (شبیه‌سازی دادگاه) دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه‌طباطبائی متشکل از آقایان «علی کاملی» دانشجوی حقوق مالکیت فکری و عضو انجمن علمی حقوق مالکیت فکری ایران و «احسان گردابی» دانشجوی حقوق تجارت بین‌الملل با مربی‌گری خانم «ریحانه آشتیانی» دانش‌آموخته دانشگاه علامه‌طباطبائی موفق شد در مرحله کتبی بیست و یکمین دوره مسابقات شبیه‌سازی مالکیت فکری دانشگاه آکسفورد انگلستان خوش درخشیده و با جلب نظر هیئت داوران، برای نخستین بار، به مرحله شفاهی این دوره از مسابقات راه یافته و در جمع 28 تیم برتر قرار گیرند.
تیم‌ شبیه‌سازی دانشگاه علامه‌طباطبائی با حمایت مرکز مطالعات حقوق بین الملل مدرن MIS در این رقابت‌ها شرکت کرده در مرحله بین‌المللی با تیم‌هایی همچون دانشگاه کمبریج و آکسفورد انگلستان، دانشگاه اُتاوا کانادا و دانشگاه سیدنی استرالیا به رقابت خواهد پرداخت. امسال برای نخستین بار تیم‌های ایرانی موفق به راه‌یابی به مرحله نهایی این رقابت‌ها شدند و علاوه بر تیم دانشگاه علامه طباطبائی، تیم دانشگاه امام صادق نیز موفق به حضور در مرحله فینال شد. در مرحله نهایی این موت کورت استادان و قضات برجسته‌ رشته حقوق مالکیت فکری از جمله لرد کیچن (قاضی دیوان عالی بریتانیا)، قضاوت خواهند کرد.
به گزارش انجمن علمی حقوق مالکیت فکری ایران، موت‌کورت حقوق مالکیت فکری دانشگاه آکسفورد از سال ۲۰۰۳ تا کنون هر ساله در موضوعات مختلف مالکیت فکری برگزار شده و موضوع بیست و یکمین دور از این مسابقات حقوق اختراعات و طرح‌های صنعتی است. در ادوار گذشته همواره بیش از یکصد و بیست تیم از دانشگاه‌های سراسر جهان در مرحله مقدماتی (کتبی) شرکت داشته‌اند که بین ۲۴ تا ۲۸ تیم به مرحله نهایی (شفاهی) صعود می‌کنند. در سه سال گذشته دانشگاه‌های اتاوا، سیدنی و لندن حائز عنوان قهرمان مرحله نهایی شدند. گفتنی است مرحله شفاهی این دوره از مسابقات، 24 تا 26 اسفند ماه سال جاری، در دانشگاه آکسفورد انگلستان برگزار می‌شود.
انجمن علمی حقوق مالکیت فکری ایران ضمن تبریک به اعضای تیم موت کورت دانشگاه علامه طباطبائی، برای ایشان در مرحله نهایی این رقابت‌ها ارزوی موفقیت دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست